• Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

          • 9 maja 2024 roku odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. W sprawdzianie wzięli udział uczniowie klasy III.  Sprawdzian składał się z trzech części: testu z języka polskiego ( słuchanie i czytanie ze zrozumieniem), matematyki i przyrody. Chwilę przed rozpoczęciem egzaminu przewodniczący klasy wraz z wychowawcą udali się do gabinetu Pani Dyrektor w celu odbioru arkuszy. O godzinie 9.00 trzecioklasiści obejrzeli film o charakterze terapeutycznym „z Bratkiem”, który pomógł im zniwelować stres wywołany egzaminem. Następnie nauczyciel rozdał uczniom test z języka polskiego, odczytał i omówił instrukcję dla ucznia, oraz poinformował, że na napisanie sprawdzianu uczniowie mają 50 minut. Pierwsza część testu rozpoczęła się o  godz. 9.10 a zakończyła o godz. 10.00.  Po przerwie, o godz. 10.15 uczniowie  rozpoczęli rozwiązywanie testu z matematyki. Po upływie czasu nauczyciel zebrał prace i uczniowie udali się na przerwę.  O godzinie 11:00 przystąpili do sprawdzianu z przyrody, który trwał 20 minut. Na koniec uczniowie uczestniczyli w pogadance. Uczniowie byli zadowoleni z przebiegu sprawdzianu i z niecierpliwością oczekują na jego wyniki.

          • Ratujemy i Uczymy Ratować

          • W kwietniu i maju uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy w ramach projektu edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Warsztaty prowadziły Magdalena Boratyńska oraz Małgorzata Chacińska-Jaroć

          • Dzień Ziemi

          • W dniu 22.04.2024 klasa III świętowała Dzień Ziemi biorąc udział w EKOfeston, ogólnopolskim festiwalu ekologii on-line. Uczniowie wzięli udział w prelekcjach na temat zwierząt zagrożonych wyginięciem, co, kiedy zabawka stanie się odpadem, spotkanie z pszczołami.  Następnie uczniowie wykonali ekodoniczki i wzięli udział w konkursie koła fortuny „Wkoło środowiska ”Na koniec obejrzeliśmy przedstawienie: Oszczędzanie wody to żaden kosmos! Uczniom bardzo podobała się taka forma zajęć i każdy wyciągnął z niej cenną lekcje na temat dbania o nasz dom - Ziemię. 

          • Dbaj o swoje zdrowie!

          • W naszej szkole zachęcamy uczniów do zdrowego stylu życia. Podkreślamy jak ważne jest
            prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczna. Z naszych gazetek dzieci mogły poznać piramidę zdrowego odżywiania, a młodzież miała okazję poznać praktyczne porady dietetyka. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.W naszej szkole zachęcamy uczniów do zdrowego stylu życia. Podkreślamy jak ważne jestprawidłowe odżywianie i aktywność fizyczna.Z naszych gazetek dzieci mogły poznać piramidę zdrowego odżywiania, a młodzież miałaokazję poznać praktyczne porady dietetyka. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

          • Rodzinny Piknik Ekologiczny

          • Zbliża się Dzień Ziemi. Z tej okazji MZO zaprasza do udziału w akcji WOŁOMIN ODZYSKUJE NA WIOSNĘ. Zużyte baterie oraz sprzęt elektroniczny i elektryczny będzie można wymienić na sadzonki roślin. Mieszkańcy otrzymają także wartościowy kompost wytwarzany przez spółkę z odpadów zielonych.

            Akcja odbędzie się 20 kwietnia 2024 roku na Placu 3 Maja w Wołominie. W godzinach od 12 do 15 będzie można wymienić baterie, zepsutą suszarkę, lokówkę, telefon, drukarkę lub inny mały zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny na sadzonki roślin. Wystarczy 10 baterii lub 1 szt. zużytego sprzętu by otrzymać sadzonkę, przy czym jedna osoba może odebrać maksymalnie 3 rośliny. Nie zabraknie ekologicznych warsztatów i konkursów. – Wspólnie z mieszkańcami sadzić będziemy rośliny

            z wykorzystaniem ekologicznego kompostu produkowanego w naszej instalacji w Starych Lipinach. To wartościowy produkt powstający z wytwarzanych przez mieszkańców odpadów zielonych. Kompost służy do polepszania jakości gleby. W dniu akcji będziemy go rozdawać nieodpłatnie – mówi Jarosław Kubała, Prezes MZO w Wołominie Sp. z o. o.

            Na Placu 3 Maja zaparkuje także MPSZOK, czyli mobilny punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Mieszkańcy będą mogli przekazać odpady problemowe takie jak żarówki, opakowania po detergentach i środkach ochrony roślin, farby, tusze i tonery do drukarek, termometry czy przeterminowane leki. Pełna lista odpadów przyjmowanych do MPSZOK dostępna jest na stronie na stronie https://mzo.wolomin.pl/kategoria/mpszok

        • "Porozmawiajmy o autyzmie"
          • "Porozmawiajmy o autyzmie"

          • "Porozmawiajmy o autyzmie" to warsztat dedykowany rodzinom osób w spektrum autyzmu oraz osobom wspierającym. Wszystko co warto wiedzieć o autyzmie od strony praktycznej z punktu widzenia osoby ze spektrum oraz z punktu widzenia rodzica. Konkretnie, dosadnie i bez ogródek. Spojrzenie z różnych perspektyw na aktualną sytuację osób w spektrum autyzmu i ich rodzin (samorzeczniczej, eksperckiej i rodzicielskiej). Studium przypadków w kontekście definicji medycznych i prawnych.

            Pogotowie interwencyjne - edukacja, orzecznictwo o potrzebie kształcenia specjalnego, orzecznictwo o niepełnosprawności, sprawy socjalno-bytowe, dorosłość.

            Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Wołominie (sala gimnastyczna)

            ul. 1 Maja 19 (wejście od Poniatowskiego) 

            Termin: 25.04.2024 godz. 17:00

            Goście:

            Janek Gawroński - samorzecznik w spektrum autyzmu, społeczny zastępca Rzecznika Praw Dziecka

            Sylwia Kowalska - mama syna w spektrum autyzmu, ekspertka edukacji włączającej

            spotkanie BEZPŁATNE bez konieczności wcześniejszej rezerwacji

            Spotkanie finansowane z budżetu gminy Wołomin​

             

          • „Zostań Superczytelnikiem”

          • Startujemy z kolejną edycja akcji „Zostań Superczytelnikiem”.Początek akcji – 8 kwietnia Akcja skierowana jest do dzieci i młodzieży.Każdy uczestnik akcji, otrzymuje kartę, którą przez kolejne 30 tygodniwypełnia naklejkami.Wystarczy raz w tygodniu wypożyczyć co najmniej jedną książkę, wbibliotece głównej, bądź w jej filiach. W jednym tygodniu można zdobyćtylko jedną naklejkę.Zebranie minimum 28 naklejek, umożliwia zdobycie tytułuSuperczytelnika.Akcja trwa od 8 kwietnia do 4 listopada 2024.Link do regulaminu i formularza zgłoszeniowego--->https://biblioteka.wolomin.pl/2024/04/04/zostan-superczytelnikiem-2024/ Ilustracja pochodzi z książki „Co jest w środku? Dom” autorstwaAgnieszki Wajdy, Wydawnictwo Nasza KsięgarniaW załączniku dostępny jest plakat promujący akcję, w miarę możliwościprosimy o udostępnienie.Z bibliotekarskim pozdrowieniemMiejska Biblioteka Publicznaim. Zofii Nałkowskiej w WołominieDział promocjiul. Wileńska 32, 05-200 Wołomintel. 22 776 29 53 | kom. 519 723 455

        • 2 kwietnia - Dzień Świadomości Autyzmu
          • 2 kwietnia - Dzień Świadomości Autyzmu

          • W dniach 3-5 kwietnia społeczność naszej szkoły brała udział w spotkaniach i wydarzeniach dotyczących obchodów Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia.

            Na korytarzach pojawiły się materiały informacyjne dotyczące autyzmu, a w klasach i na ubraniach kolor niebieski.

            Uczniowie naszej szkoły brali także udział w spotkaniach warsztatowych. Oprócz prezentacji dotyczącej wiedzy na temat autyzmu czy obejrzenia filmów poruszających tę tematykę, mogli spróbować na sobie jakie trudności sensoryczne mogą mieć osoby ze spektrum autyzmu. To ważne żebyśmy nie tylko wiedzieli, ale także starali się zrozumieć ich potrzeby.

            Ponadto dzieci miały do wykonania kreatywną pracę ze znakiem nieskończoności, a młodzież mogła złożyć papierowy mózg.

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

          • WIELKANOCNE ZWYCZAJE

          • 26 marca odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Wielkanocnych, którą przygotowali uczniowie  klasy III. Trzecioklasisści przypomnieli nam jakie są najważniejsze tradycje towarzyszące tym świętom, jaką jest ich symbolika oraz czego nie może zabraknąć na wielkanocnym stole.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. ks. Ignacego Skorupki
      • tel./fax (22) 786-10-18 513-416-280
      • ul. Matarewicza 148, 05-230 Kobyłka Poland
      • Aleksander Jaszczołt aleksander.jaszczolt@gmail.com
  • Galeria zdjęć

      brak danych