• Walentynki w naszej szkole!!!!!!!!!!!

• Walentynki to międzynarodowe święto, które dla wielu osób jest okazją do wyznania miłości i okazania jej najbliższym. Miłość jest najważniejszym uczuciem jakie towarzyszy nam przez całe życie. Warto o tym przypominać każdego i w każdej formie.W tym roku, oprócz przekazania poprzez pocztę walentynkową czerwonych serduszek każdy mógł je przyczepić na swój strój lub ubrać się w kolorze czerwonym. Mieliśmy też okazję zakupić babeczki i ciasta. Dziękujemy uczniom klas starszych za zaangażowanie. Jesteście super!

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• Po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to akcja , która swój początek wzięła z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Początkowo w wydarzeniu brały udział jedynie państwa europejskie, od kilku lat DBI angażuje państwa z całego świata.

W tym roku hasło przewodnie akcji  w naszej szkole to "STOP HEJT".   Podczas lekcji informatyki, zajęć komputerowych odbyły się pogadanki oraz pokazy filmów profilaktycznych mających na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży jak destrukcyjny jest hejt. Szkolne schody  i gazetki "ozdobiły" hasła nawołujące do walki z hejtem. Uczniowie klasy I wykonali plakaty profilaktyczne.

• Karnawałowy bal przebierańców 2024

•        8.02.2024r. w naszej szkole odbył się karnawałowy bal przebierańców. Zabawę rozpoczęliśmy polonezem. Nad oprawą muzyczną oraz prowadzeniem balu czuwała Pani Małgosia Chacińska-Jaroć. Uczniowie klas I-III bawili się świetnie. Na koniec zabawy zaprezentowali swoje stroje na balowym pokazie mody. Z okazji tłustego czwartku, Rada Rodziców kupiła  pączki, które dzieci z przyjemnością  zjadły w czasie przerwy.

• Szkolny konkurs "Hej kolęda, kolęda...."

• Dania 1 lutego 2024 r. odbył się szkolny konkurs kolęd i pastorałek „Hej, kolęda, kolęda”. Uczestnikami byli uczniowie klas I-III.

Komisja w składzie: Małgorzata Krym, Elżbieta Kozłowska, Krzysztof Białas wyłonili następujących zwycięzców:

I miejsce- Victor Laszenko

II miejsce- Ignacy Marchewka

III miejsce- Oliwia Dąbrowska

Przyznano również dwa wyróżnienia, które otrzymali: Krystian Stańczak oraz Maksym Sokolovskyi

• Lapbooki z kl. 3

• W październiku uczniowie klasy 3 pracowali z lekturą B. Kosmowskiej pt. Dziewczynka z parku.

Na bazie historii Andzi stworzyli swoje własne lapbooki, które potem zaprezentowali przed klasą.

• Pieczenie chleba w klasie 3

• Uczniowie klasy III w ramach zajęć praktycznych samodzielnie pod opieką nauczyciela przygotowali i upiekli własne chleby.

Uczniowie byli z siebie bardzo dumni, a pieczywo wyszło znakomite !

Może w przyszłości otworzymy wspólną piekarnie :)

• Muzeum Powstania Warszawskiego

• W listopadzie uczniowie klasy III wraz z wychowawcą i nauczycielem współorganizującym kształcenie wyruszyli na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Uczniowie podczas muzealnych zajęć poznali: wojenną codzienność Warszawy, postać autorki książki ,,Asiunia", a jednocześnie głównej bohaterki lektury- Joanny Papuzińskiej oraz dowiedzieli się kim byli Powstańcy.

Następnie udaliśmy się na krótki spacer po ekspozycji.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem brali udział w lekcji i zwiedzaniu muzeum, na pewno nie będą to ostatnie odwiedziny :).

• Międzyszkolna wymiana listów

• W grudniu uczniowie klasy III przystąpili do projektu Międzyszkolnej wymiany listów z uczniami klasy III Szkoły Podstawowej w Lipiu.

Na początku uczniowie poznali się w formie on-line, następnie wspólnie podczas połączenia losowali do kogo napiszą i wyślą list.

W związku z terminem realizacji projektu, który przypadł na okres świąteczny uczniowie do swoich listów dołączyli świąteczne kartki z życzeniami.

Przewodniczący klasy udał się na pocztę i wysłał listy.

Tuż przed świętami dotarły listy od dzieci, które wylosowały uczniów naszej szkoły.

Uczniom bardzo podobała się wymiana listów i zadeklarowali chęć kontynuowania korespondencji.

Mamy nadzieję, że będzie to początek nowych przyjaźni.

• Ferie zimowe 2024

• Drodzy uczniowie z okazji zbliżających się ferii zimowych w naszym województwie chcielibyśmy życzyć Wam wspaniałego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku zimowego. Ferie zimowe są po to by odpoczywać, bawić się i rozwijać swoje zainteresowania, na które w okresie nauki wszystkim brak czasu. Mamy nadzieję, że zasady, o których wam przypomnimy będą doskonałym kierunkowskazem gwarantującym bezpieczne spędzenie ferii zimowych.  Odpoczywajcie i bezpiecznie wracajcie do szkoły!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Bezpłatna projekcja filmu "Nasze magiczne Encanto",

• 15 grudnia 2023 r. godz. 18:00 Ośrodek Pomocy Społecznej w Wołominieoraz Zespół Interdyscyplinarny w Wołominie serdecznie zapraszają do kinaHelios przy ul. Geodetów 2 w Wołominie na bezpłatną projekcję filmu "Nasze magiczne Encanto", którego reżyserami są Byron Howard i JaredRush. W ramach seansu odbędzie się również spotkanie ze specjalistąpoświęcone tematyce przeciwdziałania przemocy. Zadanie jest realizowanew ramach projektu "PoMocne Kino", finansowanego z Programu Osłonowego"Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu SystemuPrzeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" oraz Gminnego programuprofilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych orazprzeciwdziałania narkomanii na rok 2023.Zapraszamy serdecznie.

• Mikołajki w klasie 3

• Dekoracje, stroje i drobne upominki. Czuć już ducha Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole. Pamiętajcie, bądźcie życzliwi! Mikołaj patrzy!