• Spotkanie Wielkanocne

•         Święta Wielkanocne to czas, gdy jednoczymy się, by dzielić się radością. W Szkole Podstawowej im. ks. Ignacego Skorupki zgromadziliśmy się 5 kwietnia 2023r. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły wspólnie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez klasę VI i I pod kierunkiem nauczycielek. Następnie podzieliliśmy się tradycyjnym jajeczkiem. Pani dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom zaangażowanym                         w przygotowanie tej uroczystości. Całość zakończył słodki poczęstunek.

• Podsumowanie Światowego Dnia Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony przez ONZ i przypada 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum autyzmu.

Na stronie https://liblink.pl/Ov7yeTFljF można przeczytać, że choć autyzm jest najczęstszym zaburzeniem rozwojowym, to świadomość społeczna na jego temat jest wciąż niewielka, a osoby ze spektrum autyzmu często spotykają się z brakiem akceptacji i zrozumienia ze strony otoczenia. Osoby z autyzmem mogą mieć problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych.
            2 kwietnia w większości państw i miast u najważniejsze budynki zostają podświetlone na niebiesko w geście solidarności i jedności z osobami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami.
            W ramach obchodów w naszej szkole ubraliśmy się na niebiesko. Kolor ten pojawił się także w naszych salach, gazetkach szkolnych i w pracach plastycznych. Wykorzystaliśmy element puzzla jako symbol złożonego zaburzenia rozwoju. Z niebieskich dłoni utworzyliśmy łańcuch pomocy. Uczniowie mieli także obejrzeć filmy poruszające tematykę funkcjonowania osób z autyzmem.

Zapraszam do naszej fotorelacji.

• Warsztaty wyrobu palm w naszej szkole

• Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych 30 marca w naszej szkole zorganizowano warsztaty wyrobu palm wielkanocnych dla klas I-III. Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni.Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera. Wykonane  palmy dzieci zabrały do domu.