• Wesołych Świąt !!

• „Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok –           Dobrym Czasem”.

Niech ta magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój                  i radość, a każda chwila Świąt Bożego Narodzenia niech żyje własnym pięknem. Niech Nowy 2023 rok przyniesie Wam zdrowie, uśmiech                         i spełnienie marzeń.

Dyrektor, grono pedagogiczne oraz pracownicy Szkoły Podstawowej                     w Ossowie.

• Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

• 14 grudnia uczniowie klas VII i VIII wyjechali na dofinansowaną wycieczkę do CNK w Warszawie. Podczas pobytu poznaliśmy wiele praw fizyki, chemii oraz poszerzyliśmy naszą ogólną wiedzę o świecie i ludzkim umyśle. Po ponad 2 godzinach doświadczeń udaliśmy się na film do planetarium, gdzie poznawaliśmy tajniki układu słonecznego, jak i całej galaktyki. Po filmie czekał na nasz pyszny obiad :) To był udany i ciekawy dzień.

• II część projektu PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

• Druga część projektu realizowanego w klasach I-III dotyczyła najdłuższej polskiej rzeki.Uczniowie klasy II przeczytali legendę o powstaniu Wisły, a następnie wszyscy uczestnicy projektu zaśpiewali piosenkę pt. „Płynie Wisła, płynie”. Każda klasa prezentowała również wylosowane miasto, położone nad Wisłą lub w jej sąsiedztwie. Na koniec zostaliśmy poczęstowani pysznymi piernikami z Torunia.Pani Dyrektor Małgorzata Krym, która była naszym Gościem, podziękowała wychowawczyniom za przygotowanie uczniów, których bardzo pochwaliła za ciekawe prezentacje i duży zasób wiedzy.  Koordynator projektu: Jolanta Częścik

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

• Dnia 13 grudnia odbył się konkurs recytatorski "Zima w poezji dziecięcej i młodzieżowej" dla uczniów klas I-VIII, zorganizowany przez p. Małgorzatę Chacińską-Jaroć we współpracy z p. Elżbietą Kozłowską. Celem konkursu było promowanie sztuki żywego słowa, pobudzanie postaw twórczych wobec literatury pięknej, stworzenie możliwości kreatywnych poszukiwań artystycznej interpretacji tekstu.

Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski. Spotkaniu towarzyszyła radość i wiele pozytywnych emocji.

Konkurs oświetlono i uwieczniono sprzętem pozyskanym w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

Wyniki konkursu:

I-Gabriela Pawlak kl. III

II-Ignacy Marchewka kl. I

III-Klaudia Nowak kl. III, Jan Młudziński kl. II

Wyróżnienie: Klaudia Mączka kl. V

Gratulujemy!!!

• EU Code Week 2022

• Po raz pierwszy nasza szkoła brała udział w EU Code Week.  EU Code Week (Europejski Tydzień Kodowania) jest inicjatywą wspierającą rozwijanie umiejętności cyfrowych wśród uczniów i nauczycieli, w tym – promującą programowanie. W bieżącym roku odbywa się 10. edycja tego wydarzenia .

W ramach EU Code Week europejskie państwa biorą udział w rywalizacji, której celem jest zorganizowanie jak największej liczby wydarzeń promujących rozwój umiejętności cyfrowych, w tym w szczególności związanych z kodowaniem i programowaniem. To również doskonała okazja do poznania gier logicznych, grafiki komputerowej czy elementów robotyki.

• „Konkurs na ozdobę choinkową”

• Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie im. Zofii Nałkowskiej ma dla Was Kochani Czytelnicy świąteczny „Konkurs na ozdobę choinkową” 🎄🎄🎄Zasady konkursu:✅                       konkurs przeznaczony jest dla wszystkich mieszkańców gminy Wołomin✅ tematem pracy plastycznej jest ozdoba choinkowa✅                                                                                            prace należy dostarczyć osobiście do Biblioteki Głównej, razem z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym✅                                                                           na Wasze prace czekamy do 14 grudnia, godz. 16:00✅  Wybrane prace trafią na naszą biblioteczną choinkę 🎄✅ oczywiście jak w każdym konkursie, przewidziane są nagrody 🙂Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie ----> https://biblioteka.wolomin.pl/.../konkurs-na-ozdobe.../

• Jarmark bożonarodzeniowy 2022 r.

• Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci

8 grudnia w naszej szkole odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Jako Rada Rodziców chcemy Wam bardzo podziękować za udział oraz zaangażowanie w przygotowaniu ozdób świątecznych.

W ciągu tego dnia udało nam się zebrać aż 745 złotych, które przeznaczymy na cele naszej Szkoły.

Ozdoby, które nie zostały sprzedane podczas Jarmarku można wciąż kupić :) są dostępne w Sekretariacie.

Poniżej prezentujemy zdjęcia tego, co jeszcze zostało.