Z życia szkoły

          • JUŻ SĄ!

          • Życzymy wszystkim słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji. Niech ten letni czas będzie pełen odpoczynku, niezapomnianych przygód i uśmiechu. Do zobaczenia we wrześniu!

          • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026

          • W piątek 26 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, podczas której uczniowie, nauczyciele i rodzice wspólnie podsumowali miesiące nauki, pracy i wielu szkolnych wydarzeń. Podczas uroczystości wręczono świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, sporcie i konkursach. Nie zabrakło słów podziękowania dla nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców za ich zaangażowanie i wsparcie.

            Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznych, słonecznych i pełnych niezapomnianych przygód wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

          • POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW

          • W czwartek, 25 czerwca, odbyła się wzruszająca uroczystość pożegnania uczniów klasy ósmej. Był to wyjątkowy moment pełen wspomnień, podziękowań i życzeń na dalszą drogę. W tym ważnym dniu ósmoklasistom towarzyszyli uczniowie klasy szóstej, którzy w piękny i wzruszający sposób pożegnali swoich starszych kolegów. Nie zabrakło ciepłych słów, serdecznych życzeń oraz podziękowań za wspólnie spędzone lata.

            Życzymy wszystkim absolwentom powodzenia, wielu sukcesów w nowych szkołach oraz spełnienia marzeń. Powodzenia na dalszej edukacyjnej drodze!

          • DZIEŃ PATRONA-ŚWIĘTO SZKOŁY

          • 19 czerwca w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Święta Szkoły – Dnia Patrona. Był to wyjątkowy dzień pełen wzruszeń, wspólnej zabawy i integracji. Uroczystości rozpoczęły się od akademii przygotowanej przez uczniów klas IV–VI. W ciekawy i poruszający sposób przybliżyli oni społeczności szkolnej postać księdza Ignacego Skorupki – patrona naszej szkoły. Dzięki występom uczniów mogliśmy lepiej poznać jego życie, działalność oraz wartości, którym pozostał wierny do końca. Po części artystycznej odbyła się gra terenowa „Śladami Patrona Szkoły”. Uczniowie, wykonując kolejne zadania i rozwiązując zagadki, mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o patronie oraz rozwijać umiejętność współpracy w grupie. Wspaniałym zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia było wspólne ognisko przygotowane przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Spotkanie przy ognisku sprzyjało rozmowom, integracji i wspólnemu świętowaniu. Dzień Patrona był dla całej społeczności szkolnej nie tylko okazją do uczczenia pamięci księdza Ignacego Skorupki, ale również czasem budowania więzi i wspólnego przeżywania ważnych wartości.

          • DZIEŃ TECHNOLOGICZNY-JUŻ WE WRZEŚNIU

          • W ramach Programu „Laboratoria Przyszłości” organizujemy w naszej szkole Dzień Technologiczny pokazujący najnowsze technologie tj. projektowanie i druk 3D, drukowanie 3D wielokolorowe, okulary VR, robotyka X-KIT, długopisy 3D, skanowanie 3D, a także elementy cyberbezpieczeństwa.

            Nasza szkoła jest jedną z nielicznych biorących udział w akcji pt. Dzień Technologiczny.  Zachęcamy dzieci do aktywnego udziału w nowym roku szkolnym.

          • ZBIÓRKA KREDEK

          • Bo każda kredka ma moc. W związku z zakończeniem szkolnej zbiórki kredek chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie i wsparcie tej inicjatywy. Dzięki Państwa zaangażowaniu udało się zgromadzić dużą liczbę kredek, które zostaną przekazane do Fundacji Dom Kredek a następnie na cele charytatywne. Cieszymy się, że nasza społeczność szkolna po raz kolejny pokazała, jak wielką wartością jest wrażliwość na potrzeby innych oraz chęć niesienia pomocy.

          • W CICHEJ OSADZIE

          • 16 czerwca uczniowie klas I–III wybrali się na wycieczkę do Cichej Osady położonej w malowniczej miejscowości Czubajowizna. Dzieci uczestniczyły w ciekawym spotkaniu z gadami, podczas którego poznały wiele interesujących informacji i ciekawostek na temat tych zwierząt. Następnie brały udział w efektownych doświadczeniach z wykorzystaniem suchego lodu, które wzbudziły duże zainteresowanie i entuzjazm uczestników.

            Wycieczkę zakończyło wspólne ognisko, podczas którego uczniowie piekli i ze smakiem jedli kiełbaski. Wyjazd dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń oraz był doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę.

          • KONKURS FOTOGRAFICZNY

          • Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny "Wiosna w obiektywie" został rozstrzygnięty. Celem konkursu było uchwycenie piękna budzącej się do życia przyrody, wiosennych krajobrazów oraz wyjątkowych chwil związanych z tą porą roku.Po wnikliwej ocenie komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:I miejsce - Bruno Domitrz kl. 2II miejsce - Zofia Dąbkowska kl. 1III miejsce - Kacper Wygonowski kl. 2 .Przyznano również wyróżnienia, otrzymał je Michał Sulejczak z klasy 4. Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz podzielenie się swoim spojrzeniem na piękno wiosny.

          • POKAZ TALENTÓW

          • 12 czerwca odbyło się wyjątkowe wydarzenie – szkolny pokaz talentów, które dostarczyło nam mnóstwo emocji i niezapomnianych wrażeń!

            Na scenie odbyło się aż 20 występów, a każdy z nich był zupełnie inny i niezwykle oryginalny. Mogliśmy podziwiać pokazy gimnastyczne i   występy taneczne oraz wokalne, a także popisy muzyczne.

            Pomysłowość, odwaga i zaangażowanie naszych uczniów naprawdę robią wrażenie. Każdy uczestnik zasługuje na ogromne brawa za swoją pasję i chęć dzielenia się talentem z innymi.

            Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu – zarówno występującym, jak i widzom. To był dzień pełen inspiracji i dobrej energii!

            Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji!

          • LEKCJE BIBBLIOTECZNE

          • Serdecznie dziękujemy za owocną współpracę z filią Publicznej Biblioteki im. Zofii Nałkowskiej w Ossowie oraz za zaangażowanie w organizację cyklicznych zajęć czytelniczych dla uczniów klas 1-3. Dziękujemy za poświęcony czas, który przyczynił się do rozwijania wyobraźni, zainteresowań czytelniczych oraz miłości do książek.

          • DZIEŃ DZIECKA W KLASACH 1-3

          • Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 1–3 udali się na boisko szkolne, gdzie wspólnie zjedli „śniadanie na trawie”. Następnie oddali się radosnym zabawom i aktywnościom na świeżym powietrzu. Był to dzień pełen uśmiechu, integracji i beztroskiej zabawy, który dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

          • DZIEŃ ZIEMI-CZYLI KILKA SŁÓW O TYM CO ZROBILIŚMY DLA NASZEJ PLANETY.

          • Z okazji Dnia Ziemi, 22 kwietnia organizowaliśmy akcję pt "Świat sam sobie nie da rady" , więc sadzimy cebulki, krzewy, drzewa. W celu wzbogacenia wiedzy przyrodniczej i organizacyjnej uczniów oraz  umiejętności ogrodniczych  wzbogaciliśmy  ogródek kwiatowy , warzywny oraz teren wokół szkoły. Zostały  przyniesione nasiona kwiatów , warzyw ( dyni, pomidorów) krzewy (pigwę, pigwowca) małe drzewa owocowe (gałązki winogronu) oraz ziemia ogrodowa.  Teren wokół szkoły stał się piękniejszy. Podziękowania dla uczniów i rodziców za zaangażowanie w Dzień Ziemi.

          • NIEZWYKŁA LEKCJA MUZYKI

          • W dniu 14 maja w klasach I-III odbyła się ciekawa lekcja perkusji, prowadzona przez Pana Arkadiusza Łukasiaka, tatę Jagody i Tymona. Gość opowiedział o budowie instrumentu, oraz pokazał różne rytmy i techniki gry. Uczniowie mieli okazję spróbować gry na perkusji i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Lekcja była bardzo interesująca i sprawiła wszystkim dużo radości. Dziękujemy

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. ks. Ignacego Skorupki
      • tel./fax (22) 786-10-18
        513-416-280
      • ul. Matarewicza 148, 05-230 Kobyłka
        Poland
      • Aleksander Jaszczołt
        aleksander.jaszczolt@gmail.com
      • e-doręczenia: 20200420154449
  • Galeria zdjęć

    • brak danych