• „To się musi powieść” Noc Bibliotek 2022

Dzień dobry,
            w najbliższą sobotę zapraszamy na ogólnopolską Noc Bibliotek.

„To się musi powieść” hasło tegorocznej ogólnopolskiej Nocy Bibliotek,

jak je zinterpretujemy?

O tym przekonacie się odwiedzając nas 1 października w godz. 19:00-23:00.
            Spójrzcie co dla Was przygotowaliśmy:
            ✅ spotkanie autorskie i gra kryminalna z Agnieszką Pruską (obowiązują wejściówki)
            ✅ biblioteczna ekipa na tropie - gra miejska, film - Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica (obowiązują zapisy)
            ✅ noc z planszówkami
            ✅ amnestia dla zapominalskich (30 września w naszych filiach)
            ✅ rozgrzewająca kawa i herbata
            ✅ biblioteka czynna w godz. 19:00-23:00

Zapraszamy 🙂 Z Wami to się musi powieść ❤

Z bibliotekarskim pozdrowieniem

Miejska Biblioteka Publiczna
            im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie
            Dział promocji
            ul. Wileńska 32, 05-200 Wołomin
            tel. 22 776 29 53 | kom. 519 723 455

• Europejski Dzień Języków Obcych

• 26.09.2022r. obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. W klasie trzeciej przebiegał on wyjątkowo. Na każdej lekcji szukaliśmy możliwości obcowania nie tylko z piękną i poprawną polszczyzną, ale także z językami obcymi, używanymi w Europie.

Mieliśmy okazję dowiedzieć się, jakie języki urzędowe obowiązują w krajach europejskich. Pogłębiliśmy  wiedzę na temat języków naszych sąsiadów, a także odgadywaliśmy nazwy państw europejskich na podstawie flagi danego kraju. „Wisienką na torcie" było oglądanie przygód Misia Paddingtona  w oryginalnej wersji anglojęzycznej.

Doszliśmy wspólnie do wniosku, że języków warto się uczyć, bo dzięki nim pozbywamy się różnic i  granic, a przede wszystkim łatwiej nam się porozumiewać.

• Spotkania z EKO-EDUKATORAMI

• W związku z realizacją przez Gminę Wołomin zadania współfinansowanego z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla czystego powietrza 2022", serdecznie zapraszamy, od 26 września do 21 października 2022 r., mieszkańców gminy na spotkania z Eko-Edukatorami w ramach realizacji zadania pn. „Przeprowadzenie dwóch akcji informacyjno-edukacyjnych w Gminie Wołomin" współfinansowanego z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Zadaniem Eko–Edukatorów będzie przeprowadzenie akcji informacyjnej wśród mieszkańców w zakresie m.in.:

·         obowiązujących przepisów i kontroli ich przestrzegania,

·         możliwościach uzyskania dofinansowania do wymiany nieekologicznych źródeł ogrzewania,

·         sposobach ograniczania niskiej emisji z gospodarstw domowych,

·         dobrych praktykach w zakresie ochrony powietrza,

·         wpływie zanieczyszczenia powietrza na zdrowie człowieka. WSZYSCY uczestnicy spotkań z Eko-Edukatorami otrzymają sadzonki roślin ogrodowych i antysmogowych.Pierwsze spotkania dla mieszkańców sołectwa: Ossów i Turów już 26 – 27 września w OSP Ossów. Szczegółowy terminarz spotkań dostępny w urzędzie, na stronie internetowej Gminy Wołomin, Facebooku „Czysty Wołomin".

• Międzynarodowy dzień kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Inspiracją do wprowadzenia tego święta była historia z książki "The Dot" czyli „Kropka" autorstwa Petera H. Reynolds'a. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia.

Tego dnia uczniowie naszej klasy mieli okazję obejrzeć krótki film o wspomnianej bohaterce. Porozmawiać na temat kreatywności i swoich talentów. Poza tym wykonali kreatywną pracę „Połącz kropki" oraz wylepić kropkami z plasteliny liść. Dzieci i nauczyciele mogli także zaprezentować kropki na ubraniu oraz wskazać „Kim chciałbym/chciałabym być...... i kropka".

• Zbiórka żołędzi - Gmina Wołomin

• Dzień dobry,

w związku z prośbą koła łowieckiego, działającego w obrębie gminy Wołomin, przyłączamy się do zbiórki żołędzi. Żołędzie posłużą do stworzenia naturalnej zapory zatrzymującej dziki w obrębie terenów leśnych.

Z góry dziękujemy.

• Zaproszenie na Festiwal Literacki Znaczenia

• Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na Festiwal Literacki Znaczenia.

Wydarzenia Festiwalowe odbędą się 17 i 18 wrzenia w Wołominie oraz 19 września w WarszawieTo wielkie, wołomińskie święto literatury opiera się na idei spotkania i dyskusji inspirowanych wybraną przez Kapitułę Konkursową książką.

W tym roku Nagrodę Literacką „Znaczenia” jury przyznało Tomaszowi Szerszeniowi za wydane przez słowo/obraz terytoria „Wszystkie wojny świata”. Książka jest gęstym, przejmującym i nieoczekiwanie aktualnym esejem o formach, odmianach i językach wojennej przemocy. To właśnie ta książka stała się centralnym punktem programu tegorocznej edycji festiwalu.

Na festiwal złożą się spotkania autorskie, dyskusje i polemiki, pokazy filmów i wystawy artystyczne. W programie nie zabraknie również pozycji dedykowanych dzieciom. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Dyrektorką artystyczną Festiwalu Literackiego Znaczenia jest uznana botaniczka, poetka, eseistka i artystka mulitmedialna, Urszula Zajączkowska. Głównymi organizatorami festiwalu są Mazowiecki Instytut Kultury oraz gmina Wołomin reprezentowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie, Miejski Dom Kultury w Wołominie oraz Muzeum im Zofii i Wacława Nałkowskich.

Już dziś serdecznie zapraszamy na to wielkie święto literatury w Wołominie!

W załączeniu wraz z zaproszeniem przesyłamy szczegółowy program festiwalu.

• Zebrania z Rodzicami

Drodzy Rodzice,

15 września 2022 r. w naszej szkole odbędą się zebrania Rodziców z wychowawcami według następującego harmonogramu:

klasy I - III - godz. 17.30

klasy V - VIII - godz. 18.00