• Dni Wołomina 2023

• Zapraszamy do udziału w Dniach Wołomina, które odbędą się 16, 17 i 18 czerwca 2023 roku. Trzy dni wypełnimy atrakcjami i dobrą zabawą!

Zachęcamy Państwa do sprawdzenia, co przygotowaliśmy na te wyjątkowe dni.

• Realizacja projektu ,, W zdrowym ciele zdrowy duch"

• W dniach 8-19.05.2023 uczniowie klas 1-3 realizowali w szkole projekt ,, W zdrowym ciele zdrowy duch" mający na celu m.in. kształtowanie wśród uczniów postaw prozdrowotnych oraz doskonalenie zdrowia własnego w oparciu o swoje predyspozycje i możliwości. W trakcie trwania projektu uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne o zdrowym trybie życia, uczestniczyli w pogadankach, zabawach sportowych na boisku szkolnym oraz wykonali plakat współczesnej piramidy żywieniowej. Na zakończenie projektu uczniowie samodzielnie przygotowali zdrowe II śniadanie, które wspólnie zjedli na szkolnej stołówce. Uczniowie naszej szkoły wiedzą jak dbać o swoje zdrowie i wiedzą, że .......

W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH :)

• Szkolny piknik naukowy

• 30 czerwca odbył się   SZKOLNY   PIKNIK   NAUKOWY  w czasie którego uczniowie mogli samodzielnie wykonywać  ciekawe eksperymenty. Najmłodsi mogli  robili „balonowe szaszłyki”  i  różne” wulkany”. Starsi uczniowie poznawali  właściwości  gazów : dwutlenku węgla, butanu, wodoru.

• Rodzinny konkurs plastyczny „Dzieci przerabiają śmieci, czyli twórczy upcycling”.

• W kwietniu odbył się w naszej szkole rodzinny konkurs „Dzieci przerabiają śmieci, czyli twórczy upcycling”.  W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-3. Podczas oceniania Jury wzięło pod uwagę ogólne wrażenia estetyczne, oryginalność techniki i staranność wykonania, wkład pracy oraz różnorodność zastosowanych materiałów z odzysku.  Przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:

Laureaci:

1.       Karol Rutkowski klasa 3

2.       Mateusz Więch klasa 2

3.       Krystian Stańczak klasa 2

1.       Klara Godlewska klasa 3

2.       Szymon Jarosiewicz klasa 2

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

Rodzinny konkurs plastyczny „Dzieci przerabiają śmieci, czyli
            twórczy upcycling”.

czyli twórczy upcycling”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-3. Podczas oceniania
            wykonania, wkład pracy oraz różnorodność zastosowanych materiałów z odzysku. Przyznano
            następujące miejsca i wyróżnienia:

Laureaci:
            1. Karol Rutkowski klasa 3
            2. Mateusz Więch klasa 2
            3. Krystian Stańczak klasa 2
            1. Klara Godlewska klasa 3
            2. Szymon Jarosiewicz klasa 2

• Konkurs „Pięknego pisania”

• Pióro, Atrament, Stary, Pismo, Zabytkowe   Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Pięknego pisania”. Konkurs miał na celu rozwijanie umiejętności pięknego pisania oraz wrażliwości na piękno języka polskiego. Zadaniem było piękne przepisanie określonego tekstu literackiego w specjalnej liniaturze. Jury sprawdzało zgodność tekstu ze wzorem, staranność oraz wysiłek włożony w wykonanie pracy.

Nagrody główne w klasach 1-3 otrzymali:

1. Huyen Diep Nguyen klasa 1

2.   Hanna Leniec klasa 2

3.   Adrian Bieńkowski klasa 3

Marcel Rostek klasa 2

Maksym Sokolovsky klasa 2

Zuzanna Milewska klasa 1

Kacper Cituk klasa 1

Laureaci klas 5-8:

1. Kinga Hofman klasa 8
            2. Anna Brzostek klasa 6
            3. Mariia Sokolovska klasa 7

Julia Wojda klasa 6

Bartosz Jemielita klasa 6

Magdalena Skolimowska klasa 5

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

• Spotkanie Wielkanocne

•         Święta Wielkanocne to czas, gdy jednoczymy się, by dzielić się radością. W Szkole Podstawowej im. ks. Ignacego Skorupki zgromadziliśmy się 5 kwietnia 2023r. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły wspólnie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez klasę VI i I pod kierunkiem nauczycielek. Następnie podzieliliśmy się tradycyjnym jajeczkiem. Pani dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom zaangażowanym                         w przygotowanie tej uroczystości. Całość zakończył słodki poczęstunek.